Pohlavné choroby

Príznaky trichomoniázy

Vo väčšine prípadov sa trichomoniáza neprejaví žiadnymi viditeľnými príznakmi, ktorými by na seba upozornila. Skryto prebieha a šíri sa ďalej. Inkubačná doba trichomoniázy je 2 až 20 – 30 dní od preniknutia nákazy do organizmu. Ženy v akútnom štádiu ochorenia sa najčastejšie sťažujú na silné bolesti v podbrušku, časté nutkanie na močenie, pálenie a svrbenie v okolí pohlavných ústrojov.

Môže sa objaviť zeleno – žltý, spenený, pomerne dosť silno zapáchajúci výtok, ktorý je typický pre trichomoniázu. V niektorých prípadoch sa môže objaviť aj zvýšená telesná teplota. Ženy pri pohlavnom styku mávajú často nepríjemné pocity, dokonca udávajú bolesť pri pohlavnom styku. Z akútneho štádiá táto sexuálne prenosná choroba veľmi rýchlo prechádza do chronického štádiá, v ktorom spomínané príznaky miznú.

U mužov, podobne ako u žien, sa môžu objaviť problémy pri močení, v podobe pálenia alebo svrbenia. Najčastejšie príznaky trichomoniázy sa objavia na žaludi a predkožke penisu. Ani biely riedky výtok z penisu nie je ničím výnimočný. Ak sa infekcia v čas nelieči, môže prejsť cez močovú rúru do močového mechúra, na prostatu alebo na nadsemeníky.